Musemić: Ne bih imao ništa protiv da angažujemo Ahmetovića

Novi trener Igmana, Husref Musemić, istakao je da bi već na sutrašnjem treningu nekoliko novih igrača moglo da zaduži opremu kluba.

– Čeka nas sigurno jako težak i neizvjestan period. Na nama je da radimo i da se što bolje pripremimo da ostanemo u ligi. Kada je igrački kadar u pitanju, već sutra bismo trebali imati 2-3 nova igrača na treningu, radimo na tome. Sigurno da ćemo dovesti, ja nikada nisam volio koristiti riječ pojačanje, nove igrače, a da li će biti pojačanje vidjećemo, rekao je Husref Musemić, a onda odgovorio na pitanje koje mnoge zanima, šta je sa dolaskom Mersudina Ahmetovića.

– Ja ne znam kakav je njegov status u Sarajevu. Vidjećemo. Što se mene tiče, ja ne bih imao ništa protiv da ga angažujemo i mislim da on može da da još dosta u fudbalu.

O ostalim pojačanjima i samom planu priprema kaže:

– Tražimo igrače na 2-3 pozicije. Koliko ćemo uspjeti,vidjećemo. Pokušali smo da idemo u Antaliju na pripreme, to nećemo. Idemo 5. februara u Međugorje. 21. januara imamo utakmicu sa Posušjem, 28. igramo sa Veležom, 4. februara igramo protiv Širokog. Već imamo tri zakazane utakmice.

Igman se nada i povratku na svoj stadion već od prvog kola proljeća.

– To je vrlo bitna stvar. Odigrano je 19 kola, sve su bukvalno na gostujućem terenu. Koliko sam ja pratio, a imao sam priliku da pratim dosta utakmica Igmana, mislim da su oni trebali imati 3-4 boda više minimalno. Spletom okolnosti, faktorom sreće ili nekih drugih stvari nisu. 

Smatra da će hibridni travnjaci poboljšati motivaciju igrača za utakmice. 

– Vidjećemo koliko će uticati na poboljšanje fudbala, ali će sigurno uticati na motivaciju igrača koji će željeti da igraju na boljim terenima. Nadam se da ćemo na proljeće imati 7-8 terena koji će biti u odličnom stanju.

Dosta je igrača koje je već trenirao u ekipama u kojima je radio, a koliko mu to može pomoći kaže:

– Vidjećemo koliko će pomoći na kraju prvenstva. Ima dosta igrača sa kojima sam radio. Većinu poznajem, gledao sam dosta utakmica i imam dosta dobar uvid u ekipu.

Na pitanje da li će nastaviti da gaji ofanzivan fudbal kaže da zavisi od mnogih faktora. 

– Vidjećemo. Imam takav bodovni saldo kakav je. Sa te tačke možemo očekivati. Mi ćemo se ponašati kakvu ekipu imamo, kakve igrače imamo, zavisno od protivnika, zavisno gdje igrate. Ima tu hiljadu razloga od kojih zavisi. U sportu je na kraju rezultat ono što se pamti.


sport1.oslobodjenje.ba

Čelik slavio izuzetno bitnu pobjedu protiv Bratstva, Tuzla City u 97....

Pet utakmica 23. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine je odigrano danas, a zenički Čelik je slavio gostujuću pobjedu u Gračanici protiv Bratstva,...

Široki Brijeg odnio bodove sa Koševa, suce sa terena ispratila policija

Na stadionu „Asim Ferhatović Hase“ ekipa NK Široki Brijeg ostvarila je veliku pobjedu nad FK Sarajevo rezultatom 1:0, u utakmici punoj VAR kontroverzi, propuštenih...

Zrinjski visokom pobjedom nastavlja put prema naslovu prvaka BiH

Zrinjski visokom pobjedom nastavlja put prema naslovu prvaka...

Radnik raskida ugovor sa defanzivcem na polusezoni

Dvadesetčetverogodišnji lijevi bek Filip Antonijević neće u proljećnom dijelu sezone nositi dres bijeljinskog Radnika.On je još dok je trajala jesen napustio Bijeljinu, a tokom...