Fudbaleri Borca sinoć su na svom terenu deklasirali Slogu rezultatom 5:0 u meču petog kola Premier lige BiH, a svih pet golova za banjalučki tim su postigli različiti fudbaleri.
Među njima se našlo i ime Maksa Juraja Ćelića, koji je ovog ljeta zadužio dres banjalučkog kluba, a već u trećem meču u Premijer ligi BiH je zabilježio i prvi gol.
Iako je defanzivac, Ćelić se nerijetko priključuje saigračima u fazi napada, a jedna takva akcija u susretu sa Slogom je rezultirala njegovim golom.
Nakon Igmana, koji je u Banjaluci primio četiri gola, sinoć je savladana i Sloga, sa loptom više u svojoj mreži, u razgovoru za klupski sajt, Ćelić je poručio kako je veoma sretan što je njegov tim ostvario dvije vezane pobjede.
– Veoma sam sretan što smo ostvarili dvije vezane pobjede i, što smo, nakon uvodnog poraza u prvenstvu, pokazali karakter. Sretan sam zbog ekipe, a i zbog svojih igara, te prvog gola u Borčevom dresu. Želimo da naš stadion bude tvrđava, da budemo dominantni na svom terenu i da Banja Luka bude najteže gostovanje u Premijer ligi, poručio je Ćelić, pa dodao:
– Mi smo nova ekipa i bilo je razumljivo da će nam trebati vremena da se uigramo, da osjetimo jedni druge na terenu, da stvorimo hemiju. To su stvari koje ne dolaze preko noći, a ova ekipa ima ogroman potencijal. Uvjeren sam da ćemo rasti iz utakmice u utakmicu i sada je najvažnije da zadržimo ovaj tempo i kontinuitet igara i rezultata.
Na treningu, govori Ćelić, sve pršti od dobrog rada. Ekipa je “gladna” uspjeha i svi do jednog priželjkuju trofejnu sezonu.
– Odlično treniramo, a za svako mjesto u timu je jaka konkurencija. To je veoma dobro, da u timu vlada zdrava konkurencija jer to svakog igrača tjera da, zajedno sa ekipom, pomjera svoje granice, i na treningu i na utakmici. Ponavljam, na dobrom smo putu, i bićemo sve bolji, pun je optimizma Ćelić.
S vremena na vrijeme pogleda se i ka tuđem dvorištu, a premijerligaška konkurencija obećava još jednu neizvjesnu sezonu.
– Premijer liga je veoma zanimljiva i očekujem neizvjesnu sezonu. Ekipe koje konkurišu za sami vrh su veoma dobre i svaki međusobni sudar bit će veoma zanimljiv, i za nas igrače, ali i za publiku. Sa druge strane, nikada ne smijete da otpišete ekipe koje su u donjem dijelu tabele. Uvijek je teško igrati protiv rivala koji se zatvori i vreba šansu iz kontranapada. Bit će zanimljivo do kraja, u to ne sumnjam, poručio je Ćelić.
Maks je rođen u Zagrebu, a brzo se privikao na život u Banjoj Luci.
– Banja Luka mi prija. Grad nije ni prevelik, ni premalen, što bi se reklo, taman je. Ljudi su me odlično prihvatili i osjećam se kao kod svoje kuće. Banju Luku svakim danom sve više upoznajem i sve mi se više dopada, istakao je Ćelić kojeg je fudbalski put, dolaskom u Banju Luku, ponovo spojio sa prijateljem iz djetinjstva.
Alena Jurilja poznaje od malih nogu.
– Sa Alenom sam prošao sve omladinske selekcije u zagrebačkom Dinamu. Znamo se od sedme godine, to mi je prijatelj iz djetinjstva i sa njim sam posebno povezan. Ipak, moram da pohvalim i sve ostale saigrače. Svi su sjajni, na ruci smo jedan drugome, i to zajedništvo, moglo bi da bude adut više u našu korist tokom sezone, kazao je Ćelić.
Podsjetimo, u sinoćnjoj pobjedi Borca protiv Sloge, pored Maksa Juraja Ćelića, u listu strijelaca su se upisivali Makarić, Fićović, Vranješ i Lukić.


