Dominik Begić je obilježio protekli fudbalski vikend u našoj zemlji i izabran je za najboljeg igrača šestog kola Premijer lige BiH.
U ubjedljivoj pobjedi Posušja nad Slogom (4:0), kao kapiten je pružio izvrsnu predstavu. Izborio je jedanaesterac, upisao asistenciju i postigao pogodak.
– Bila mi je čast što sam imao priliku predvoditi ekipu kao kapiten, prvi put. Utakmica je bila teška, ali mi smo ispunili vlastita očekivanja, kao i očekivanja grada. Mogu se zahvaliti i navijačima na podršci. Mi ćemo nastaviti dalje uzvraćati im na najbolji način, kazao je Begić, prenosi Arena Sport.
On je potom najavio najavio naredni susret Posušaka protiv Zrinjskog, koji se igra poslije reprezentativne pauze, tačnije u sklopu zaostalog meča prvog kola Premijer lige BiH.
– Imamo zaostalu utakmicu sa Zrinjskim. Svi znamo o kakvoj se ekipi radi i koji su uspjeh ostvarili ulaskom u Konferencijsku ligu. Idu nam zaista teška gostovanja, Borac i Zvijezda poslije Zrinjskog. Mogu reći da ćemo dati sve od sebe kako bismo se sa što više bodova vratili na naš Mokri Dolac, kazao je Begić.
Podsjetimo, zaostali meč prvog kola Premijer lige BiH između Zrinjskog i Posušja se igra 13. septembra na stadionu Pod Bijelim brijegom.


