Nakon što su osvojili Kup BiH i zauzeli drugo mjesto u WWin ligi BiH, igrači Zrinjskog sada ulaze u pauzu do 19-20. juna, kada će početi pripreme za novu sezonu.
Ovo je potvrdio Petrović u razgovoru za zvaničnu klupsku televiziju, otkrivajući planove za pripreme svog tima. Plan je da ekipa prvo ostane deset dana u Mostaru, a zatim otputuje u Sveti Martin na Muri gdje će provesti dvije sedmice.
– Nakon deset dana u Mostaru, idemo u Sveti Martin na Muri na dvije sedmice. Vraćamo se ovamo pred Konferencijsku ligu. Igrat ćemo pet utakmica do tada. Bitno je da sklopimo 90-95% igračkog kadra što prije, prije početka priprema, izjavio je Petrović.
Petrović je također razgovarao o mogućim odlascima i dolascima u timu.
– Neki igrači koje želimo možda neće ili ne mogu. Ima dosta igrača koji žele doći, ali imamo i naše talente, igrače koji su već nešto postigli ovdje… Treba dobro razmisliti o tome koga dovesti na koju poziciju. Vjerovatno će šest, sedam, osam igrača napustiti Zrinjski. Svakodnevno radimo na tome kako da popunimo tu rupu i budemo konkurentni iduće sezone, istakao je Petrović.
Petrović je također komentarisao zdravstveno stanje kapitena Plemića, Nemanje Bilbije, koji je nedavno operisan.
– Teško je naći igrača koji svake sezone postiže 20-30 golova. Bilbija je jedan od najvažnijih igrača Zrinjskog ikada. Nedostajat će nam, nadamo se da će se što prije oporaviti. Ne znam koliko će trajati. Ali, moramo nastaviti dalje i kao tim izdržati izazove koji su pred nama, istakao je Petrović.
Cijeli razgovor sa Petrovićem možete pogledati na zvaničnoj klupskoj stranici ispod.
Podsjetimo, nova sezona za Zrinjski počinje 25. jula prvim mečom drugog kola kvalifikacija za Konferencijsku ligu.
Izvor: ( sport1.oslobodjenje.ba / Fudbalski.com )


