Brazilac Nathan da Cruz je imao sjajnu sezonu u šampionatu Republike Srpske i od sljedeće sezone će biti dio WWin lige Bosne i Hercegovine kao igrač Radnika.
Cruz je bio ključni igrač Radnika i jedan od najboljih u čitavom šampionatu.
– Veoma sam sretan i počašćen što sam dio ovog projekta od samog početka. Osjećam da smo postigli veliki uspjeh, kaže nam Nathan da Cruz.
Njegove igre su primijećene, ali bi on bio sretan da igra u WWin ligi sa Radnikom.
– Zadovoljan sam svojim igrama, ali uvijek može biti napretka. Najvažnije mi je bilo što sam pomogao timu u postizanju ovog uspjeha. Borili smo se za ovaj trenutak i ja sam veoma sretan. Šta budućnost nosi, ne znam. Sada je vrijeme za odmor nakon naporne sezone, ali želim ostati u Radniku.
Cruz je već igrao u Premijer ligi za Sarajevo i Olimpik, pa zna šta ih očekuje u elitnom rangu.
– Znamo da je nivo fudbala na tom nivou bolji. Moramo napredovati u mnogim aspektima i pokušati evoluirati. Nadamo se da će pojačanja koja dođu dodatno ojačati klub.
Nathan da Cruz je došao u Bosnu i Hercegovinu prije pet i po godina i od tada je nosio dresove Sarajeva, Olimpika, Slobode iz Novog Grada i sada Radnika. Kako kaže, brzo se prilagodio kulturi i jeziku ovdje, što ga je zadržalo u Bosni i Hercegovini.
– Brazilaca ima mnogo širom svijeta, rasprostranjeni smo svuda i ja sam samo još jedan od njih. Mislim da me je privuklo ostati ovdje toliko brzo prilagođavanje kulturi i jeziku, što mi je kasnije otvorilo vrata u Bosni.
Izvor: ( sport1.oslobodjenje.ba / Fudbalski.com )


