Jučer je bilo objavljeno da je Marko Veličković na meti FK Vojvodina iz Novog Sada, a danas je potvrđeno da je transfer realiziran, te da je Marko postao drugo pojačanje ovog ljeta za “staru damu”.
Vojvodina je na korak od još jednog potpisa
Napomenimo još jednom, Veličković igra na poziciji ofenzivnog veznog, dobro se snalazi na lijevom krilu, ali također može igrati i iza napadača. Cijelu svoju karijeru proveo je u Mladosti iz Lučana, a za prvi tim je potpisao u ljeto 2022. godine.
Osim njega, klub je pojačao i rumunjski igrač, Mihai Butean. Radi se o dvadesetsedmogodišnjem desnom beku koji može igrati i na poziciji lijevog beka te po potrebi na desnom krilu. Igrao je isključivo u Rumuniji, a posljednji klub za koji je nastupao bio je Hermannstadt. Prije toga igrao je za klubove: Universitatea Cluj, Astra Giurgiu, Academica Clinceni, CFR Cluj, Gaz Metan i Chindia.
Slika preuzeta sa web stranica-a
Izvor: ( www.sportskenovosti.net / Fudbalski.com )


