Selektor Sergej Barbarez je uvrstio dosta novih imena u spisak za prijateljske utakmice sa Engleskom i Italijom, a među njima su i igrači koji prvi put nose dres reprezentacije Bosne i Hercegovine.
Jedan od njih je Dženis Burnić, koji je debitovao za Zmajeve protiv Engleske.
“Osjećam veliki ponos i sreću zbog svog debija. Volim Bosnu i Hercegovinu i ponosan sam što sam dio reprezentacije. Debitovati protiv Engleske, u ‘kolijevci fudbala’, je bila posebna čast. Presretan sam zbog tog trenutka kada sam izašao na teren”, izjavio je Burnić.
Reprezentativci se pripremaju za meč sa Italijom, a Burnić ističe zajedništvo kao ključnu snagu bh. tima:
“Dugo smo zajedno i sve ide odlično. Radimo naporno i spremno dočekujemo utakmicu sa Italijom. Osjećam se kao dio porodice ovdje. Treneri i selektor Barbarez prenose odličnu energiju na nas igrače. Ponosan sam što imam priliku učiti od naših bivših reprezentativaca”, istakao je Burnić.
Izvor: ( sport1.oslobodjenje.ba / Fudbalski.com )


