Ovaj par igrača napušta redove Plemića nakon isteka ugovora, a Zrinjski im se iskreno zahvaljuje na profesionalnosti i posvećenosti koje su pokazali dok su igrali za klub.
36-godišnji Soldo pridružio se Zrinjskom u zimskom prelaznom roku 2018. godine, a debitovao je 20. maja 2018. pobijedivši Krupe i zamjenjujući Kenana Pirića. Napušta Zrinjski sa 39 nastupa i pet trofeja – tri titule prvaka (2018., 2022., 2023.) i dva Kupa (2022., 2023.).
Zlomislić je došao u Mostar prije pet godina, a debitovao je 28. jula 2019. pobjedom protiv Veleža (1:0).
U sezoni 2022./2023. u kojoj su osvojili “duplu krunu”, postigao je više od 100 nastupa, a danas 32-godišnji veznjak oprašta se sa 138 zvaničnih nastupa, pet golova, dva naslova prvaka (2022., 2023.) i dva Kupa (2022., 2023.).
– Za ova dva igrača koji su ostavili veliki trag u našem klubu, sada počinju nova poglavlja u njihovim nogometnim karijerama i životima, a mi im iskreno želimo puno uspjeha u budućnosti, poručili su iz HŠK Zrinjski.
Izvor: ( sport1.oslobodjenje.ba / Fudbalski.com )


