Službeno saopštenje FK Velež Mostar:
– Fudbalski klub Velež Mostar energično odbacuje lažne informacije koje su se pojavile u javnosti o navodnom uticaju premijera Federacije BiH, gospodina Nermina Nikšića, na nedavna dešavanja u Klubu.
Radi se o neistinama bez ikakve osnove, nema ni trunke istine u tim tvrdnjama. Oni koji šire laži ne žele dobro ni FK Veležu ni svima nama koji zajedno radimo na izgradnji snažnog, evropskog kluba.
Jedina istina je da premijer FBiH pruža podršku FK Velež bez rezervi, te da nikada nije pokušao uticati na unutrašnje pitanje ili kadrovsku politiku kluba. Podrška premijera Nikšića uvijek je bila od velike važnosti za dobrobit kluba, i nikada nije bila uslovljena bilo čim.
Naglašavamo da u mandatu ovog Upravnog odbora FK Velež, ni jedna politička struja nije vršila pritisak na donošenje odluka ni u jednom aspektu klupskog djelovanja.
Posljednji medijski napisi koji pokušavaju sugerisati suprotno samo mogu naštetiti klubu i odnosima sa bitnim prijateljima FK Velež koji doprinose stabilnosti i napretku kluba, među kojima posebno ističemo premijera Nikšića i Vladu FBiH.
Izvor: ( sport1.oslobodjenje.ba / Fudbalski.com )


