Premijer liga Engleske – West Ham United se pojačao dolaskom – Wesa Foderinghama.
33-godišnji golman je došao kao slobodan igrač i potpisao ugovor s londonskim klubom do ljeta 2026. godine.
“Osjećaj je sjajan biti Hammer. Kad sam čuo za interes, nisam oklijevao, želio sam doći ovdje. Imao sam sreće što sam igrao za timove s jakim navijačima, strastvenim za svoj klub, a West Ham nije izuzetak. Oni su navijačka baza kojoj je stalo do svog kluba, to je kao obitelj, i uvijek je bolje igrati za tim koji ima takve navijače koji vas podržavaju iz sedmice u sedmicu. Posebno u proteklih nekoliko godina, klub je imao uspjehe u Evropi, kao i u Premijer ligi. Mislim da je klub napredovao i smatram da se pridružujem u vrlo dobrom trenutku. Ovo je pozitivan period za klub”, istakao je iskusni golman.
Tokom karijere, Foderingham je igrao za Fulham, Bromley, Crystal Palace, Boreham Wood, Histon, Swindon, Rangers i Sheffield United.
Izvor: ( www.sportskenovosti.net / Fudbalski.com )


