Šaraba: Nameravam vratiti fudbalski dug klubu i gradu

Fudbaleri Leotara provode dane na pripremama pod vođstvom novog trenera Zorana Šarabe. Prvo se radi na kondiciji, zatim će uslijediti uigravanje timova, a istovremeno se radi i na formiranju igračkog sastava. Većina tima je kompletna, ali kako nam otkriva trener Šaraba, još uvijek se traži jedan napadač.

– Veći dio tima je kompletiran. Trenutno nam samo nedostaje jedan napadač, a uskoro će nam se pridružiti i dvojica igrača iz Nigerije koji su u procesu dobijanja vize, počinje razgovor Zoran Šaraba.

Zoran Šaraba ima jasnu sliku kako želi da izgleda njegov Leotar. Želi fudbal sa visokim intenzitetom, pun trke i dinamike.

– Ja sam trener koji preferira visoki ritam igre, želim da moji timovi diktiraju tempo utakmice. Ako želite stvarati mlade igrače, onda oni moraju igrati na taj način od najmlađih kategorija. Mi u Bosni i Hercegovini i Srbiji generalno imamo taj problem u fudbalu, sve se igra u nekoj zoni, čekamo grešku protivnika, a ja preferiram dinamiku, visok intenzitet igre sa mnogo prodora i ponavljanja.

Šaraba najavljuje besprijekorno pripremljen Leotar koji će biti izazov za sve protivnike.

– Vjerujem da ćemo imati potentan tim, fizički veoma spreman. Nećemo dati nikome olakšicu. Rekao sam momcima na treningu, ko nas želi pobijediti morat će nas nadtrčati, biti fudbalski kvalitetniji i mi ne smijemo imati loš dan. Ako se sve to poklopi, moramo pružiti ruku boljem. Bit ćemo tvrd orah za sve, sezona je duga, a odlučujuća će biti i šira klupa. Siguran sam da imamo 17-18 igrača koji se potpuno ravnopravno bore za mjesto u timu.

Nakon toga, Šaraba govori o svojim ambicijama, koje su vrlo jasne.

– Moje i klupske ambicije su da se borimo za vrh tabele. Na zimu ćemo sjesti, analizirati i vidjeti da li smo u skladu s našim ambicijama.

Zoran Šaraba dugo nije bio u Trebinju, ali osjeća da je sada pravo vrijeme da vrati jedan fudbalski dug Leotaru.

– Proveo sam šest godina daleko od kuće i mislim da je sad vrijeme da se vratim u Trebinje. Otišao sam prije 35 godina iz Trebinja i sada želim otplatiti jedan fudbalski dug mom klubu i gradu, pomoći da se Leotar vrati na vrh našeg fudbala. Leotar je brend bivše Jugoslavije i zaslužuje biti tamo gdje mu je mjesto. Također, želim ponovno organizirati omladinsku školu jer Leotar je nekada izbacivao kvalitetne igrače i to treba ponoviti.

Dok je bio u inostranstvu, Šaraba je pratio događanja u Leotaru i općenito bh. fudbalu.

– Uvijek sam bio tu negdje prisutan. Imam dosta prijatelja ovdje, pa sam tako pratio Premijer ligu i Prvu ligu. Znam šta me očekuje. Bez obzira na sve, uvijek sam optimista. Nisam osoba koja samo kritikuje. Vidim pozitivne promjene u bh. fudbalu, ulaže se u infrastrukturu, radi se na terenima, najavljuje se VAR. Sve ovo će doprinijeti usponu bh. fudbala. Ali, sve je na nama. Mislim da ne trebamo gledati sve crno, trebamo vidjeti i pozitivne primjere.

Kao neko ko je radio s mladim igračima u inostranstvu, Šaraba voli pružiti priliku mladim igračima, pa nas je zanimalo kakva je situacija s tim u Trebinju.

– Zaista sam pozitivno iznenađen onim što sam zatekao. Tu su Lakić, Spajić, Vuković, Pandžić, Kolak, sigurno ću zaboraviti nekoga. To je niz mladih igrača od 16-18 godina koji samo trebaju kvalitetan rad i pristup, a talenta ima.

Prvu pripremnu utakmicu Leotar će odigrati ovog vikenda protiv Igala.


Izvor: ( sport1.oslobodjenje.ba / Fudbalski.com )

Čelik slavio izuzetno bitnu pobjedu protiv Bratstva, Tuzla City u 97....

Pet utakmica 23. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine je odigrano danas, a zenički Čelik je slavio gostujuću pobjedu u Gračanici protiv Bratstva,...

Široki Brijeg odnio bodove sa Koševa, suce sa terena ispratila policija

Na stadionu „Asim Ferhatović Hase“ ekipa NK Široki Brijeg ostvarila je veliku pobjedu nad FK Sarajevo rezultatom 1:0, u utakmici punoj VAR kontroverzi, propuštenih...

Zrinjski visokom pobjedom nastavlja put prema naslovu prvaka BiH

Zrinjski visokom pobjedom nastavlja put prema naslovu prvaka...

Radnik raskida ugovor sa defanzivcem na polusezoni

Dvadesetčetverogodišnji lijevi bek Filip Antonijević neće u proljećnom dijelu sezone nositi dres bijeljinskog Radnika.On je još dok je trajala jesen napustio Bijeljinu, a tokom...