Arda Guler je još jednom pokazao svoju klasu na Euru u Nemačkoj, gdje je Turska stigla do četvrtfinala prije nego što je poražena od Holandije.
Postigao je jedan gol i pružio dva asistencije u pet odigranih utakmica, potvrđujući svoj kvalitet zbog kojeg je Real Madrid platilo 20 miliona evra prošlog ljeta. Međutim, ostaje pitanje gdje će nastaviti svoju karijeru naredne sezone.
Prošle sezone je dugo čekao svoju priliku u Realu, ali je na kraju upisao 10 nastupa u prvenstvu i postigao šest golova.
Konkurencija za mjesto u sredini terena Reala je izuzetno jaka, pa bi Milan mogao iskoristiti situaciju i dovesti ovog talentiranog 19-godišnjaka.
Više klubova je pokazalo interes za njega, a španski novinari otkrivaju planove Milana. Milan bi želio kopirati model dovođenja igrača poput Brahim Diaza koji je bio na posudbi iz Reala.
Brahim je proveo dvije sezone na posudbi u Milanu, gdje su imali pravo otkupa ugovora za 22 miliona evra, ali to nikada nisu iskoristili. Ugovor je istekao.
Arda Guler, kojem se u Realu predviđa svijetla budućnost, ima ugovor sa Realom do ljeta 2029. godine.
Izvor: ( www.sportskacentrala.com / Fudbalski.com )


