U Novi Sad stiže peto pojačanje, a radi se o braniču. Collins Lusaka Sičenje, koji dolazi iz redova švedskog AIK-a iz Stockholma. Podsjetimo, ovo je već peto pojačanje, a prije njega su na “Karađorđe” došli Mihai Butean, Marko Poletanović, Marko Veličković i Lukas Baros.
U saopćenju kluba navodi se sljedeće.
“Radi se o 20-godišnjem fudbaleru, rođenom u Keniji 19. septembra 2003. godine, koji stiže u Vojvodinu iz švedskog AIK-a.
Sičenje je odrastao u ekipi Green Commandos u svojoj rodnoj Keniji, prije nego što je 2018. debitovao u kenijskoj Premier ligi sa timom AFC Leopards.
U Evropu je došao ljeta 2021. godine kada je pojačao grčki PAOK, ali se nakon samo jedne sezone vratio u AFC Leopards iz kojeg je u martu 2022. prešao u AIK. Iz Švedske je otišao i u Finsku gdje je od marta do decembra 2023. nastupao kao pozajmljeni igrač.
U Vojvodinu također dolazi na šestomjesečnu pozajmicu, ali Vojvodina ima pravo otkupa tokom zimskog prelaznog roka.“
Slika preuzeta sa web stranica-a
Izvor: ( www.sportskenovosti.net / Fudbalski.com )


