Događajima je obilježen dan u redovima španjolskog kluba – Seville, dolaskom Alberta Sambija Lokonge transfer je i zvanično potvrđen – Saul Niguez postao je četvrto pojačanje andaluzijske ekipe ovog ljeta.
29-godišnji veznjak stigao je na jednogodišnju posudbu (s mogućnošću produženja još jedne sezone) iz Atletico Madrida.
Saul Niguez je tek započeo svoju karijeru u Atletico Madridu, debitovao je za prvi tim “crveno-belih” 2012. godine. Ukupno je odigrao 427 utakmica i postigao 48 golova.
Također je proveo po jednu sezonu kao posuđeni igrač u ekipama Rayo Vallecano i Chelseaj.
Izvor: ( www.sportskenovosti.net / Fudbalski.com )


