U prostorijama osmerostrukog prvaka BiH danas su HŠK Zrinjski Mostar i ŽNK Brotnjo Čitluk potpisali Ugovor o saradnji i partnerstvu.
Ugovor će biti na snazi do kraja sezone 2025./2026. s mogućnošću produženja, a potpisali su ga predsjednik HŠK Zrinjski Denis Lasić i predsjednik ŽNK Brotnjo Dane Bevanda.
Tokom važenja Ugovora, ŽNK Brotnjo će se smatrati ženskim timom HŠK Zrinjski, te će sarađivati u različitim oblastima, uključujući razvoj ženskog fudbala, stručno usavršavanje sportista, organiziranje sportskih događaja i podršku u školovanju fudbalerki.
– Izuzetno smo sretni zbog potpisanog ugovora i vjerujemo da ćemo doprinijeti napretku ŽNK Brotnjo, posebno u popularizaciji ženskog nogometa, izjavio je predsjednik HŠK Zrinjski Denis Lasić.
– Partnerstvo s HŠK Zrinjski, najboljim klubom u BiH, je velika stvar za ŽNK Brotnjo i sigurno će nam pomoći u daljnjem radu, izjavio je predsjednik ŽNK Brotnjo Dane Bevanda.
HŠK Zrinjski Mostar će pružiti finansijsku podršku ŽNK Brotnjo, te omogućiti odigravanje utakmica na jednom od terena u Mostaru.
ŽNK Brotnjo trenutno učestvuje u Prvoj ženskoj ligi Nogometnog saveza BiH, dok pionirke igraju Regionalnu ligu do 13 godina u organizaciji istog saveza.
Izvor: ( sport1.oslobodjenje.ba / Fudbalski.com )


