Danski reprezentativac – Jesper Lindstrom je novo ljetno pojačanje engleske Premier lige – Everton.
24-godišnji napadač je stigao na godišnju posudbu (u vrijednosti od 3 miliona eura) iz talijanskog Napolija. Uprava popularnog “Karamela” ima mogućnost otkupa ugovora idućeg ljeta za dodatnih 22 miliona eura.
“Osjećam se odlično. Velika je čast biti dio Evertona. Ovo je renomirani klub sa bogatom historijom, odličnim stadionom i vrhunskim objektima. Veoma sam sretan što sam ovdje i uvjeren da sam donio ispravnu odluku,” izjavio je Lindstrom.
“Jesper je igrač sa izuzetnim kvalitetama koji može pokriti nekoliko različitih napadačkih pozicija, što će nam biti od velike koristi u novoj sezoni.” Dolazi sa raznolikim iskustvima i gladan je uspjeha. To je odličan start za nas dok želimo unaprijediti naš napad,” rekao je trener momčadi – Sean Dyche.
Izvor: ( www.sportskenovosti.net / Fudbalski.com )


