Fudbaleri Crvene zvezde će igrati Ligu šampiona ove jeseni.
Crveno-beli su pobjedom na Marakani od 2:0 izbacili norveški Bodo Glimt, nakon poraza od 2:1 u gostima.
Generalni direktor Zvezdan Terzić se oglasio povodom uspjeha kluba.
– Čestitam fudbalerima, stručnom štabu, mojim saradnicima, navijačima, kao i svim zaposlenima u Crvenoj zvezdi na još jednom fantastičnom uspjehu koji smo svi zajedno ostvarili. Ponovo je Marakana pokazala koliko je moćna i koliko je podrška navijača bila presudna. Ovo je pobijeda i za srpski fudbal, ponosni smo što ćemo predstavljati našu zemlju u Ligi šampiona. Svi zvezdaši mogu biti ponosni zbog trenutka u kojem se naš klub trenutno nalazi, jer smo još jednom pokazali da nam je mjesto tamo. Ovo je ekipa puna sjajnih igrača sa fenomenalnim karakterom. Svakog dana je lijepo biti zvezdaš, ali ove večeri je to nešto posebno, rekao je Terzić.
Sportski direktor Mitar Mrkela također nije krio zadovoljstvo.
– Ponosan sam na ulazak u grupnu fazu Lige šampiona, posebno jer Zvezda pripada elitnom društvu evropskog fudbala. Tim je večeras sa Vladanom Milojevićem pokazao svoj kvalitet. Imamo grupu sjajnih karaktera koji teže ka uspjehu Zvezde. Želimo biti konkurentni u Ligi šampiona, iako smo svjesni da smo klub sa najmanjim budžetom u elitnom društvu. Ipak, večeras je naš najveći adut bila puna Marakana navijača. Ovakva atmosfera je neprevaziđena u Evropi. Čestitam svima na postignutom uspjehu i nastavit ćemo raditi još više, istakao je Mrkela.
Zvezda će prije pauze za reprezentacije igrati 1. septembra protiv Radničkog 1923 na gostovanju.
Izvor: ( www.sportskacentrala.com / Fudbalski.com )


