Nakon današnje sjednice, N/FS Bosne i Hercegovine se oglasio saopćenjem na svojoj stranici u vezi odluke Takmičarske komisije.
– Komitet za takmičenje NS/FS BiH je danas na sjednici razmatrao dopis HŠK Posušje povodom utakmice 6. kola WWIN lige BiH između FK Sarajevo i HŠK Posušje, odigrane 14.09.2024. godine.
Žalba klubova na odigrane utakmice treba biti dostavljena u propisanom roku i formi prema Propozicijama takmičenja WWIN lige. Budući da to nije učinjeno u ovom slučaju, Komitet za takmičenje NS/FS BiH nije prihvatio dopis HŠK Posušje kao žalbu na navedenu utakmicu radi očuvanja integriteta takmičenja.
Nakon pregleda službene dokumentacije, Komitet je zaključio da FK Sarajevo nije prekršio pravila i donio jednoglasnu odluku o registraciji rezultata (2:2). FK Sarajevo je ispunio sve obaveze prema propozicijama WWIN lige BiH za sezonu 2024/25.
U ovom slučaju, nije bilo povreda pravila koje bi dovele do sankcija za FK Sarajevo, navodi se u saopćenju N/FS BiH.
Izvor: ( sport1.oslobodjenje.ba / Fudbalski.com )


