HŠK Zrinjski je danas u zaostaloj utakmici 1. kola Premijer lige BiH savladao Slobodu u Banovićima rezultatom 1:0.
Pobjedu Plemićima donio je Barišić sredinom drugog poluvremena, a svoj osvrt na utakmicu dao je i Sergej Jakirović, trener aktuelnog prvaka BiH.
– Nismo se prvo poluvrijeme nametnuli koliko smo trebali, no u drugom smo bili bolji. Nekad ti nogomet uzme, nekad ti vrati, danas nam je vratio. Pobijedili smo i to je to, hvala Slobodi na gostoprimstvu, rekao je Jakirović i dodao:
– Očekivao sam bolju reakciju, ali planski smo uveli ove igrače jer smo znali da će Sloboda ostati bez energije. Svi igrači su dali učinak u pobjedi i moramo biti zadovoljni sa tim.


