Absence midfielder Željezničara, Abdulmalik Al Jaber, prošle sedmice nije bio prisutan na treninzima Plavih jer je bio na okupljanju mlade reprezentacije Saudijske Arabije.
Al Jaber je odigrao dvije prijateljske utakmice za U21 reprezentaciju Saudijske Arabije i pokazao je odličnu formu, ističući se svojim igrama.
U prvom meču između Saudijske Arabije i UAE rezultat je bio 1:1, a Al Jaber je zabilježio asistenciju. Potom su ove dvije selekcije odigrale novi meč u kojem se opet istakao veznjak Plavih.
Al Jaber je postigao pobjedonosni gol za rezultat 2:1 i igrao je od prve minute u oba navedena susreta, što će obradovati stručni tim kluba sa Grbavice.
Inače, nedavno je Al Jaber potpisao novi ugovor sa Plavima koji traje do ljeta 2026. godine. Iako je imao nekoliko ponuda tokom prošlog ljeta, ipak je odlučio ostati na Grbavici.
Izvor: ( sport1.oslobodjenje.ba / Fudbalski.com )


