Alihodžić govorio o povredi Cocalića i otkrio u kakvom je stanju defanzivac Željezničara

Prvi pomoćnik Edisa Mulalića u stručnom štabu Željezničara, Haris Alihodžić, prokomentarisao je pobjedu svoje ekipe u prijateljskoj utakmici protiv Budućnosti koja je odigrana na Gradskom stadionu u Konjicu.

Plavi sa Grbavice su danas slavili pobjedu rezultatom 1:0, a jedini strijelac za ekipu Željezničara je bio Haris Hajdarević, koji je postigao majstorski pogodak, koji je bio dovoljan da njegova ekipa dođe do pobjede.

Poslije susreta je Alihodžić poručio kako je najvažnije da je njegova ekipa došla do pobjede.

Ono što je najvažnije jeste da smo pobijedili. Prvo poluvrijeme je bilo dosta dobro, noge su bile teške jer svaki dan imamo po dva treninga. Iz dana u dan idemo sve jače i jače. Očekujemo kako bolju igru, tako i bolji rezultat. Naredna utakmica je protiv Sutjeske u nedjelju, a onda slijedi povratak u Sarajevo, poručio je Alihodžić.

Alihodžić se potom osvrnuo na povredu Cocalića, koji je napustio teren nakon deset minuta igre protiv Budućnosti.

Napustio je teren jer je osjetio bol, pa je iz igre izašao zbog preventive, što je jako dobro. Mi se nadamo da nije ništa ozbiljno i da nije ozbiljna povreda, te da će se u naredna dva-tri dana vratiti na teren, kazao je Alihodžić.

Koliko je zadovoljan mladim igračima koji su danas u drugom poluvremenu u ekipi Željezničara dobili priliku, Alihodžić je poručio kako će analiza utakmice biti tek večeras.

Analiza će biti poslije utakmice, odnosno večeras. Vrijeme je pred njima i nadam se da će biti iz utakmice u utakmicu sve bolji, poručio je Alihodžić.