ATALANTI KRENULO: Preokretom do ubedljive pobede, novi efektan gol Murijela (VIDEO)

atalanti krenulo: preokretom do ubedljive pobede, novi efektan gol murijela (video)atalanti krenulo: preokretom do ubedljive pobede, novi efektan gol murijela (video)

Fudbaleri Atalante polako izlaze iz krize. Posle pobede nad Milanom u prethodnom, večeras je u 16. kolu Serije A na domaćem terenu savladana i Salernitana sa 4-1.

Pobeda dobija na značaju kada se zna da su domaći na poluvremenu gubili posle gola glavom Lorenca Pirole u 10. minutu nakon asistencije iskusnog Antonija Kandreeve.

Međutim, ubrzo nakon povratka na teren Murijel je u svom stilu, preciznim i snažnim udarcem iz daljine, poravnao rezultat.

Samo pet minuta kasnije Mario Pašalić donosi preokret posle asistencije Ademola Lukmana, koji se u prethodnom kolu istakao sa dva gola.

De Ketelare je u 83. minutu povisio na 3-1, a konačan rezultat postavio Aleksej Mirančuk u 89. minutu.

Tim iz Bergama je sada sedmoplasiran sa 26 bodova, samo dva manje od Bolonje, koja je četvrta. Salernitana ostaje na dnu sa samo 8 bodova i predstoji joj grčevita borba za opstanak.