Fudbaleri Bodo Glimta su slavili u gostima protiv poljske Jagelonije minimalnim rezultatom 1-0, u prvom meču kvalifikacija za Ligu šampiona.
Pobjednik ovog dvomeča će se u plejofu suočiti sa Crvenom zvezdom za ulazak u grupnu fazu Lige šampiona.
Jedini gol na utakmici postigao je Adrijan Digez Grande autogolom u 58. minuti. Nakon kontranapada gostiju, defanzivac poljskog tima nije uspio kontrolisati loptu koju je poslao Jens Hauge, te je pokušavajući prekinuti pas zabio u sopstvenu mrežu.
Osmišljenu kasnije gol iskusnog Brede Moea, kojim je mogao udvostručiti prednost, poništen je zbog prvobitnog prekršaja.
Revans u Norveškoj će se odigrati 13. augusta u 19 sati, kada će srpski šampion saznati svog protivnika u borbi za Ligu šampiona.
Izvor: ( www.sportskacentrala.com / Fudbalski.com )


