FK Željezničar je prekinuo negativni niz i savladao ekipu NK Široki Brijeg sa 2:1. Gol odluke postigao je Sulejman Krpić u finišu susreta.
Nakon utakmice izjavu za Arenasport dao je trener Plavih, Nermin Bašić.
“Imali smo sjajno drugo poluvrijeme večeras, mnogo prilika i šansi i dvije prečke i to nam se vratilo. Imali smo promjenu u 3-5-2 i to je bio ključ da se prebacimo na dubinu. Nevjerovatnih je 35 dana iza nas. Ja se zahvaljujem ovoj divnoj publici što nas je dočekala aplauzom i vratili smo im na najbolji mogući način. Ovo je vrlo težak mjesec iza nas, pokazali smo da se možemo vratiti u velikom stilu u stilu Želje”, rekao je Bašić koji nije mogao da najavi derbi nakon ovako iscrpljujućeg susreta:
“Ako mogu da prespavam jednu noć, pa ćemo o derbiju. Mislim da nisam spavao trideset dana kako treba.”


