BILBAO DRŽI VRH: Savladao Valjekano uz reviju golova (VIDEO)

Fudbaleri Atletik Bilbaa savladali su na San Mamesu Rajo Valjekano sa 3-2, u 6. kolu španske La lige.

Bilbao tako i dalje ostaje u vrhu tabele, a sa 13 bodova je zauzeo treće mesto, ispred Betisa i Osasune koji imaju bod manje i tek treba da odigraju svoje mečeve ovog kola.

Gosti su poveli već u 5. minutu, a najzaslužniji je bio Serhio Kameljo, koji je oduzeo loptu pred protivničkim šesnaestercem, a potom uposlio Oskara Treha, kome nije bilo teško da je smesti u mrežu.

Već u 14. minutu rezultat je poravnao Injaki Vilijams, koji je sjajno prihvatio dugu loptu Danija Garsije, a potom mu nije bilo teško da odradi završni posao za 1-1.

Do totalnog preokreta je došlo u 28. minutu kada je precizan bio Oskar Sencet, a pet minuta kasnije se u strelce upisao i Niko Vilijams, povisivši na 3-1. On je iskoristio dobru loptu Alvareza i nasamario protivničke defanzivce.

Tim rezultatom se otišlo i na poluvreme, a drugi deo utakmice bio je daleko manje efikasan.

Jedini gol, nedovoljan ni za osvajanje boda, bio je delo Radamela Falkaa, koji je svoj golgeterski instikt demonstrirao u 80. minutu, nakon centaršuta sa leve strane Frana Garsije, tako smanjivši na 3-2 i postavivši konačan rezultat.

Popularni Tigar je u igru ušao samo desetak minuta ranije, zamenivši Kamelja.