Još uvijek se nastavlja komentarisanje plasmana Crvene zvezde u Ligu šampiona i žreba koji je crveno-belima donio veoma atraktivne utakmice.
Bivši napadač crveno-belih Zoran Jovičić je impresioniran igrom protiv Bodo Glimta i taktikom Vladana Milojevića.
– Dvomeč protiv Bode je bilo taktičko remek-djelo Vladana Milojevića. Mudro je prepustio posjed opasnom rivalu u Norveškoj koji je bio potcijenjen od svih. Niko ko redovno igra u evropskim takmičenjima se ne može smatrati laganim protivnikom, pa je Milojevićev taktički pristup u prvoj utakmici bio jedini ispravan. Iako je početak drugog poluvremena bio slabiji, postigli smo gol koji nam je dao potrebnu podršku. Revanš je bio zaista nevjerovatan, svi igrači su bili sjajni. Vladan Milojević ih je odlično pripremio fizički i taktički, dugo Zvezda nije igrala s takvim pritiskom. Jedino mi je žao što nismo pobijedili s većom razlikom u golovima. Sve u svemu, veliki i zaslužen uspjeh, zaključio je Jovičić.
Zvezda je dobila osam protivnika u novom formatu Lige šampiona.
– Novi format mi se sviđa, zaista je odličan. Više utakmica znači više prilika za dokazivanje. Posljednji meč se igra u januaru, pa su sada svi u Evropi u igri. Biće više jakih utakmica, više derbija, što je jako važno za nas navijače Crvene zvezde. Na žrijebu smo prošli dobro, možda je moglo lakše, ali je moglo i teže, iako u Ligi šampiona nema slabih protivnika. To je sve na papiru, ali svi igraju ozbiljan fudbal.
Crvena zvezda je izvukla Barselonu na domaćem terenu, a Zoran Jovičić je postigao gol u zadnjem meču ova dva rivala kada je u Beogradu bilo 1:1.
– Od tada je prošlo mnogo vremena, fudbal se promijenio. Barselona je tada mnogima imala najkvalitetniji tim u istoriji kluba – Ronaldo, Blan, Gvardiola, sva ta imena su bila svjetski poznata. Danas su i dalje veoma dobar tim, ali nisu više toliko dominantni kao ranije.
Taj meč je postao dio historije Crvene zvezde, a prema mišljenju bivšeg napadača, nadolazeći meč “prijeti” da bude sličan.
– Bio je to fantastičan meč, rado se sjećam. Tada smo ih nadigrali, zaista smo im stvorili izazov. Na tribinama je bilo preko 90 hiljada navijača, njihova podrška je činila tu noć posebnom. Isto tako, protiv Bode Glimta je bilo nevjerovatno, vidjelo se da su se gosti uplašili. Ni Barseloni neće biti lako, kao ni bilo kojem timu koji dođe na naš stadion. U toj atmosferi niko ne zna kako se postaviti, iako možda danas ne može stati toliko ljudi kao 1996, navijači su i dalje najbolji na svijetu. Zvezda ima odličan stručni štab i tim, te nikoga ne treba previše poštovati. Ako ponovimo igru iz plej-ofa Lige šampiona, ne sumnjam da ćemo postići istorijske rezultate, zaključio je Jovičić.
Izvor: ( www.sportskacentrala.com / Fudbalski.com )


