Jerome Boateng, bivši njemački reprezentativac, nastavlja svoju karijeru u Austriji kao član LASK-a.
35-godišnji stoper pristupio je klubu kao slobodan igrač i potpisao ugovor za naredne dvije sezone.
“Imao sam različite ponude, ali uprava kluba se potrudila da me uvjeri. Od samog početka su mi jasno dali do znanja da žele da budem dio njihovih velikih ambicija, što mi je bilo važnije od financijske strane,” rekao je iskusni branič.
U svojoj karijeri Boateng je igrao za Herthu, Hamburger, Manchester City, Bayern München, Lyon i Salernitanu.
Sa njemačkom reprezentacijom je osvojio Svjetsko prvenstvo u Južnoj Africi 2014. godine.
Izvor: ( www.sportskenovosti.net / Fudbalski.com )


