Blijeda Crna Gora izgubila u Zenici: “Sokoli” daleko od elite, BiH ide u A Ligu nacija

Fudbaleri Crne Gore nijesu uspjeli da „naplate“ odličan posao odrađen u junskim mečevima Lige nacija. „Sokoli“ su večeras u Zenici na Bilinom polju poraženi od Bosne i Hercegovine 1:0, u duelu gdje im je odgovarao i remi, ali je naš tim potpuno podbacio i odigrao najgori meč u ovom ciklusu.

Izabranici Miodraga Radulovića nijesu izgledali onako kako je selektor najavio – napadački. Bezidejni, bez pravih akcija bili su Jovetić i drugovi, što je tim Ivayla Peteva iskoristio i uz remi Finske i Rumunije stigao kolo prije kraja do A Lige nacija, te polufinala baraža za odlazak na Evropsko prvenstvo.

A utakmica je imala sjajan uvod. Atmosfera na ulicama Zenice je bila fantastična, navijači Crne Gore družili su se u lokalima sa navijačima Bosne i Hercegovine, a lijepe slike prijateljskog odnosa dvije susjedne države obišle su region.

„Sokoli“ su odigrali vrlo loše prvo poluvrijeme. Mnogo problema pravio je desni bek Salzburga Amar Dedić preko koga je išao veliki broj akcija, a napadi ekipe Peteva bili tečniji i sa idejom, za razliku od crnogorskih. Crnogorski fudbaleri nijesu znali šta sa loptom, a „zmajevi“ imali 67% posjed lopte u prvih 45 minuta.

Crna Gora je prvu šansu imala u 17. minutu. Jovetić je uputio loptu, Marušić je odložio Osmajiću na ivici šesnaesterca, ali je njegov šut uz deflekciju i odbranu golmana Šehića završio u korneru.

Bosna i Hercegovina prvi šut je imala u 23. minutu, ali je udarac Edina Džeka lijevom sa 15-ak metara lako uhvatio Mijatović. Tri minuta kasnije gađao je i Hadžiahmetović, ali je njegov udarac završio par metara pored stative gola „sokola“.

„Zmajevi“ su postigli gol u 32. minutu preko Ermedina Demirovića nakon što je loptu na 20-ak metara od gola Mijatovića izgubio Savićević. Ipak, nakon reakcije VAR-a, pogodak člana Freiburga je poništen.

Džeko je u 38. minutu gađao sa ivice šesnaesterca, ali je lopta zakačila naše defanzivce i otišla u korner.

I kada se činilo da će se na odmor sa 0:0, Demirović u nadoknadi vremena prihvata loptu koju mu je odložio Edin Džeko i lako sa desetak metara matira Mijatovića.

Drugo poluvrijeme je bilo nešto bolje, ali to nije dovoljno za duele sa Italijom, Engleskom, Španijom…

Miodrag Radulović na poluvremenu je izveo indisponiranog Vukana Savićevića i Milutina Osmajića, a na teren su ušli Nikola Vukčević i Stefan Mugoša.

To je donijelo malo bolju igru “sokola”, nešto više posjeda, ali smo bili bez šuta ka golu sve do 69. minuta. Tada je prvo fauliran Janković, slobodnjak sa 20-ak metara izveo je Jovetić, ali je njegov udarac lako uhvatio golman Konyaspora Ibrahim Šehić.

Radulović je u 70. minutu ubacio i Hakšabanovića i Đurđevića. Teren su napustili Šćekić i roviti Jovetić.

U 78. minutu najbolja šansa na meču. Hakšabanović je sjajno probio po lijevoj strani, pronašao Đurđevića na prvoj stativi, ali je njegov udarac iz prve završio iza gola.

Ušao je u 81. i Camaj, ali Crna Gora večeras jednostavno nije bila na nivou selekcije koja zaslužuje da igra u A Ligi nacija.

Meč posljednjeg kola protiv Finske neće imati rezultatski značaj, jer je naš tim obezbijedio opstanak u B Ligi nacija.