Borac rutinski savladao Posušje za 14. premijerligašku pobjedu ove sezone

Banjalučani su u gostima savladali Posušje rezultatom 2:0 i tako ostvarili 14. pobjedu u sezoni.

Utakmica je odigrana u dosta hladnim i teškim uslovima, ali oni nisu spriječili fudbalere Borca da već u petoj minuti dođu do vodstva.

Blagaić je odigrao povratni pas za Jurilja koji sa ivice šesnaesterca trese mrežu domaćih za 1:0.

U narednih 15 minuta oba tima su jednu dobru priliku, Borac preko Fićovića, a Posušje preko Lučića, no rezultat se nije mijenjao.

Igračima su velike probleme u pojedinim momentima pravili žestoki naleti vjetra koji su nosili loptu i otežavali im kontrolu, pa nije iznenađujuće da do kraja prvog dijela nije bilo izglednih prilika za gol.

U drugom poluvremenu se igralo uglavnom na sredini terena, a utakmica je riješena u 74. minuti kada je Kvržić postigao sjajan pogodak sa 16 metara udaljenosti.

Lukić je dodao loptu za Kvržića koji lijepim udarcem matira golmana Posušja za sigurno vodstvo, a ispostavit će se i konačni rezultat ovog meča.