Borac uvjerljivom pobjedom nad Slavijom izborio plasman u polufinale Kupa “Dr. Milan Jelić”

Bilo je odigravanje ove utakmice pod znakom pitanja u jednom trenutku. Snijeg koji je padao tokom noći i na dan utakmice stvorio je probleme, pa utakmica nije mogla biti odigrana na glavnom terenu SRC “Slavija”, već je prebačena na pomoćni teren sa vještačkom travom, koji je čišćen čitav dan i pred sami početak zagrijavanja fudbalera je očišćen.

Razlika u kvalitetu prvoligaša i premijerligaša je bila evidentna. Vinko Marinović je u Istočno Sarajevo doveo najbolji tim od igrača koji su mu bili na raspolaganju i to se osjetilo na terenu. Držao je Borac loptu, diktirao tempo utakmice, te na kraju i potpuno zasluženo ostvario visoku pobjedu, ali mora se reći i da je domaći tim ponovo jako jeftino primio golove.

Igrala se sedma minuta kada Nikola Ninković izvodi korner, a Savo Šušić ostaje potpuno zaboravljen na drugoj stativi i lako pogađa za 1:0. Držao je Borac loptu, a od Slavije smo vidjeli tek poništeni gol Stefana Arbinje zbog ofsajda, kao i jedan pokušaj Nikole Bjeloša, ali mu Šušić na vrijeme blokira. U 24. minuti odlična šansa za Borac, ali se Amar SIrćo istakao nakon odličnog šuta Alena Jurilja. Što je uradio tada, Sirćo nije uspio u 34. minuti. Opet je Nikola Ninković centrirao, a Đorđe Milojević glavom pogađa za 2:0, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Samo što je krenulo drugo poluvrijeme Borac dolazi i do trećeg gola. Aleksandar Subić je probio po lijevoj strani, Obren Cvijanović se izmakao neopreznoj odbrani Slavije i sa lakoćom pogodio za 3:0. Slavija u 65. minuti prijeti mlakim šutem Denisa Bogučanina, taman toliko da Pavlović upiše interevenciju.

Do četvrtog pogotka Borac dolazi u 80. minuti. Jakov Blagaić je asistent, a Jovo Lukić postiže svoj šesti gol u Kupu “dr Milan Jelić” ove sezone i ovjerava pobjedu Banjalučana i plaman u polufinale gdje ih čeka Zvijezda 09.

SLAVIJA – BORAC 0:4 (0:2)