BUNDESLIGA: Efikasan na startu, Union uvjerljiv u berlinskom derbiju, Veljković igrao svih 90 minuta u remiju (VIDEO)

Nakon sinoćnje uvjerljive pobjede Bayerna u prvom susretu nove sezone Bundeslige, u derbiju protiv Eintrachta, danas je odigrano još pet utakmica.

Pobjede su upisali Freiburg, Borussia Mönchengladbach, Mainz i Union Berlin, dok su Werder i Wolfsburg remizirali.

Freiburg je bio uvjerljiv na gostovanju kod Augsburga gdje je slavio čak 4:0, a svi golovi postignuti su u drugom dijelu utakmice.

Gregoriš je donio prednost odmah po povratku u teren, a samo dvije minute kasnije prednost je udvostručio Grifo. U 61. minuti strijelac prvog pogotka našao se u ulozi asistenta, kada je zabio Gunter za 3:0, a konačan rezultat postavio je Japanac Ritsu Doan u 78. minuti.

Borussia je na svom stadionu pobijedila Hoffenheim 3:1, iako je u 25. minuti primila gol s igračem viška, kada je Skov na asistenciju Kramarića zatresao mrežu.

Ipak, Rami Bensebaini je do poluvremena poravnao rezultat golom u 42. minuti.

Drugo poluvrijeme pripalo je domaćoj momčadi, jer gosti više nisu mogli parirati igraču više. Tiram je u 71. minuti vratio prednost svojoj momčadi, a sedam minuta kasnije Elvedi je povisio na 3:1.

Mainz je bio bolji u gostima kod Bochuma s 2-1.

Onisivo je doveo goste u vodstvo u 26. minuti, no do kraja prvog poluvremena Stoger je izjednačio u 39. minuti.

No, u 77. minuti austrijski je napadač još jednim golom vratio prednost Mainzu i postavio konačan rezultat.

U berlinskom derbiju Union je kao domaćin lako izašao na kraj s Herthom slavivši 3-1.

Na poluvremenu su domaći vodili golom Sibetčeua u 32. minuti, a sve je bilo gotovo u četiri minute nastavka kada su Becker u 50. i Nohe u 54. minuti povisili na 3:0.

Utješni pogodak za Herthu postigao je Lukebakio u 85. minuti.

Domaćin je u Wolfsburgu remizirao protiv Werdera iz Bremena, a utakmica je završila 2-2.

Prvo poluvrijeme obilovalo je preokretima. Domaće je u vodstvo doveo Nemek u 11. minuti, ali su u roku od dvije minute Filkrug u 21. i Bittencourt u 23. minuti donijeli potpuni preokret.

Ipak, u završnici utakmice Joshua Gilavogi je izjednačio i postavio konačan rezultat.

Srbijanski reprezentativac Miloš Veljković odigrao je cijeli susret za Werder.