Čataković donio novu pobjedu Sarajevu u Sloveniji

U novoj prijateljskoj utakmici FK Sarajevo je odmjerio snage protiv NK Nafta 1903, a konačan rezultat utakmice glasio je 1:0.

U prvom poluvremenu pogodaka nije bilo, a Bordo tim je imao mnogo više od igre, te su imali i nekoliko lijepih situacija. Ipak, nisu uspjeli postići pogodak.

Od šansi u prvom dijelu vrijedi istaći udarac Dala Varešanovića u šestoj minuti utakmice, te zatim i Ivana Ikića u 20. minuti utakmice.

Dva pokušaja imao je i Jelić Balta u 24. i 35. minuti utakmice, ali oba puta je šutirao ravno u golmana protivničke ekipe. Posljednju šansu u finišu prvog dijela imao je Čataković, ali je i on bio neprecizan.

Ono što može zabrinuti Mirzu Varešanovića jeste činjenica da je morao u 31. minuti zamjeniti mladog desnog beka Mulalića koji je izgleda zadobio nešto težu povredu.

Jedini pogodak na utakmici viđen je u 50. minuti utakmice, a strijelac pogotka bio je Hamza Čataković. Napadač Sarajeva je dobio loptu na lijevoj strani, a sjajnim udarcem je poslao loptu u dalji ugao i tako pogodio za 1:0.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, a Bordo tim je imao još nekoliko opasnih situacija. Ipak, rezultat je ostao 1:0, te je tako Sarajevo upisalo novu pobjedu na pripremama u Sloveniji.