Čelik nanio drugi poraz Slobodi u Prvoj ligi FBiH!

NK Čelik je ostvario pobjedu u derbiju 11. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine protiv ekipe FK Sloboda sa 1:0.

Derbi starih rivala je nažalost ostao uskraćen za veći broj publike zbog ogromnih padavina koje su pogodile Zenicu.

Na početku utakmice u 16. minuti utakmice pokušao je Anes Mašić, ali je Muminović dobro odbranio i ostalo je 0:0.

U 26. minuti utakmice velika šansa na drugoj strani za Dilavera, ali je i Durmo kao Muminović bio siguran i sačuvao svoju mrežu. Do kraja prvog poluvremena više prilika nije bilo.

U nastavku utakmice oba trenera su pokušali da promjenama donesu bolju igru svoje ekipe, ali pogodaka nije bilo sve do samog finiša susreta.

U 90. minuti utakmice Čelik je stigao do vodstva nakon ogromne greške Hasanbegovića, a to je iskoristio Međuseljac i pogodio nakon asistencije Mašića.