Čelsi se ispromašivao, Borusija nastavila sjajan niz (VIDEO)

U okviru meča osmine finala Lige šampiona, fudbaleri Borusije Dortmund su savladali Čelsi rezultatom 1:0.

Prvi gol na meču je viđen u 17. minutu meča, ali je poništen.

Silva je bio bolji u skoku i poslao lotpu u gol, ali je u tome učestvovala i ruka Brazilca, pa od gola nije bilo ništa, a zaradio je i žuti karton. Borusija je imala nekolike kontre Volf je pokušao po desnoj strani da šutira, ali od toga nije bilo ništa.

Najbolju šansu u prvom poluvremenu Čelsi je imao u 32. minutu kada je Feliks primio pas na oko 10 metara od gola, ali nije precizno šutirao.

Nakon nekoliko minuta opet je imao šansu, ali je pogodio prečku, a ekipesu na odmor otišle bez golova 0:0.

U drugom poluvremenu, imao je Čelsi dobru priliku za direktan udarac, ali je Kobel odbranio. Od 63. minuta u vođstvu je bila Borusija sjajnim golom Karima Adejemija. Pretrčao je napadač nemačkog tima više od pola terena, obišao je i golmana Kepu i poslao loptu u mrežu. U 78. minutu ogromnu priliku je imao Čelsi Ziješ je sve češće probijao i dovodio svoje saigrače u dobre pozicije.

Iako su plavci imali dobre šanse na kraju meča rezultat je ostao 1:0 u korist Borusije.