Crna Gora u haotičnom meču izgubila od Finske: “Sokoli” prosuli sve dobro što su uradili u junu

Fudbaleri Crne Gore porazom od Finske završili su učešće u Ligi nacija. “Sokoli” su u čudnom meču nakon haotičnog prvog poluvremena izgubili rezultatom 0:2, i tako ostali bez šansi da dođu do play-offa za odlazak na Evropsko prvenstvo.

Crna Gora je bila sa igračem manje od 17. minuta, Finci su to iskoristili golovima u drugom poluvremeni i UEFA takmičenje završili na drugom mjestu. Naši momci su ranije obezbijedili opstanak u B Ligi nacija, ali su propustili veliku šansu da trijumfom dođu do velike šanse za play-off za odlazak na šampionat u Njemačkoj, te potencijalni drugi šešir pred žrijeb kvalifikacija za prvenstvo kontinenta.

Ofanzivna postavka zaustavljena od strane Francuza

Miodrag Radulović odlučio se za napadačku postavu u kišnoj noći pod Goricom, pa je u startnih 11 uvrstio Jovetića i Mugošu kao napadače, te Hakšabanovića i Vladimira Jovovića iza dva najisturenija fudbalera. Defanzivna linija je ostala ista kao u Zenici, s tim da je na sredini umjesto indisponiranog Šćekića društvo Marku Jankoviću pravio Nikola Vukčević.

Crna Gora je preuzela inicijativu na startu meča, ali su Finci imali prvu veliku šansu. Kamara je u šestom minutu odlično uposlio Antmana, koji je šutirao iskosa sa desetak metara, ali je nogom loptu u korner poslao golman Mijatović.

„Sokoli“ su na samom startu imali mnogo promela sa Pukkijem, koji je do 12. minuta iznudio žute kartone naša oba štopera – Igora Vujačića i Žarka Tomaševića. Time je najavljeno ono što će se dešavati do kraja poluvremena. Samo minut kasnije Mijatović „lansira“ Mugošu koji je sjajno pronašao centaršutem Jovetića, a njegov udarac sa 16 metara iz trka brani Hradecky i vadi loptu ispod prečke. Bila je to najbolja šansa za naše momke na ovom meču. Pokušao je nakon kornera i Vukčević, ali je to bio lako posao za kapitena Finaca.

U 17. minutu Crna Gora ostaje sa igračem manje, pošto je Tomašević dobio drugi žuti karton, nakon još jednog starta nad Pukkijem. Zbog protesta, Francuz Letexier pokazao je kartone i kapitenu Jovetiću, te beku Vešoviću!

U 25. minutu Radunović, koji se požalio na povredu, je izašao, a umjesto njega ušao Saša Balić. Finci su nakon toga imali priliku u 27. minutu, kada je ponovo opasan bio Antman. Ovog puta je gađao sa ivice šesnaesterca, ali je Mijatović ponovo odbio loptu u korner.

Nastavili su naši igrači sa nervozom na terenu, svađali se sa Letexierom, a onda je u 33. minutu Radulović izveo sa terena Jovetića i Hakšabanovića (žalio se na povredu), a uveo Camaja i Šćekića.

Letexier je u prvih 45 minuta pokazao čak šest žutih kartona, od toga dva Tomaševiću, a mogao je i opravdano Jovoviću, nakon prežestokog protesta jer mu nije sviran faul.

Finci naplatili brojčanu nadmoć u drugom poluvremenu, “pocrvenio” i Radulović

Finska je povela već na startu drugog poluvremena. Najbolji pojedinac kod gostiju Oliver Antman pogodio je u 47. minutu nakon asistencije Pohjanpala, koji je ušao na startu drugih 45 minuta. Mijatović je ovog puta bio nemoćan, jer je igrač Nordsjaellanda ostao potpuno sam na desetak metara i lako plasirao loptu u mrežu.

Benjamim Kallman povećao je na 2:0 samo šest minuta kasnije. Antman je ovog puta asistirao, poslao sa lijeve na desnu stranu loptu ka Kallmanu koji je lako glavom pogodio praznu mrežu.

Uveo je Radulović Uroša Đurđevića i Marka Vukčevića pred posljednjih pola sata igre, a onda je i sam selektor u 68. minutu isključen nakon prigovora. Žuti karton je dobio i Đurđević, koji je protestovao kod linijskog sudije, koji je sudio aut za Fince, iako se jasno vidjelo da je Jensen igrao posljednji loptom.

“Sokoli ” su proigrali tek u posljednjih deset minuta.

Crna Gora je imala šansu da u 83. minutu smanji na 2:1, ali je nakon slobodnog udarca i centaršuta izblokiran udarac Marka Vukčevića iz dobre pozicije sa desetak metara.

Đurđević je ponovo propustio da postigne gol u crnogorskom dresu, pošto je i njegov udarac iz još bolje situacije izblokiran u 88. minutu, a onda je i Camajev udarac zakačio defanzivac Finske i lopta je završila u korner.

Vešović i Vukčević kreirali su odličnu šansu u 90. minutu za Balića, koji je glavom sa peterca poslao loptu tik uz stativu.

Crna Gora tako Ligu nacija završava sa dva poraza, poslije dobrog junskog izdanja i osvojenih sedam bodova u četiri meča.