CRVENI KARTONI I PENALI: Lyon pobijedio na otvaranju Ligue 1 golom i asistencijom Lacazettea (VIDEO)

U prvoj utakmici francuske Lige 1 Olympique de Lyon je na svom terenu svladao Ajax rezultatom 2-1.

U svom službenom debiju istaknuo se ovoljetno veliko pojačanje iz Arsenala Alexandre Lacazette koji je prvo asistirao Tetu u 12. minuti, a zatim devet minuta kasnije i sam zatresao mrežu iz jedanaesterca.

Dva brza pogotka ostala su jedina za domaće na utakmici, ali dovoljna za trijumf.

Konačan rezultat, opet iz jedanaesterca, postavio je nogometaš Ajaxie Toams Magnani u 31. minuti.

Osim jedanaesteraca, utakmicu su obilježili i crveni kartoni. U 27. minuti Anthony Lopes dobio je čisti crveni i morao je biti isključen, au trećoj minuti sudijske nadoknade opet je došlo do izjednačenja na terenu jer je gostujući igrač Hamuma dobio drugi žuti.