Fudbaleri Partizana su uspješno započeli sezonu u Superligi, pobjedom protiv Napretka.
Crno-bijele u utorak očekuje prva utakmica drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona protiv kijevskog Dinama.
Ekipa Aleksandra Stanojevića već zna potencijalne protivnike u trećem kolu. Međutim, čak i ako ispadnu u ovoj fazi takmičenja, prelaze u žrijeb za Ligu Evrope.
Žrijeb za LŠ je danas u 12 sati, a mogući protivnici su: Rendžers, Praška Slavija, Salcburg i Lil.
U slučaju eliminacije od Dinama, Partizan će biti nosilac u okviru Grupe 1 tzv. “staze pratilaca”. To bi mogla da bude i Vojvodina, ukoliko iznenadi Ajaksa.
Tada će crno-bijelima potencijalni protivnici biti pobjednici mečeva: Ružomberok (Slovačka) – Trabzon (Turska), Kilmanrok (Škotska) – Serkl Briž (Belgija) i Panatinaikos (Grčka) – Botev Plovdiv (Bugarska). Sa poraženim u dvomeču kvalifikacija za LŠ Lugano (Švajcarska) – Fenerbahče (Turska).
Dinamo i Partizan će odigrati prvu utakmicu na neutralnom terenu u poljskom Lublinu. Zakazana je za utorak 23. jula od 20 sati.
Izvor: ( www.sportskacentrala.com / Fudbalski.com )


