Dean Klafurić: Svi smo očekivali pobjedu, ali nismo razočarali i zbog toga sam sretan

Dean Klafurić, trener Veleža, obratio se novinarima na konferenciji za medije poslije utakmice 18. kola Premijer lige BiH protiv Igmana na stadionu Rođeni u Mostaru.

Rođeni su danas na svom terenu odigrali neriješeno protiv kluba iz Konjica, koji je golom Denkovića iz treće minute vodio sve do 88. minute susreta, kada je Hrkać postigao gol za 1:1 i konačan rezultat ovog susreta.

Klafurić se na pressu, prije svega, zahvalio na čestitkama i komplimentima za igru njegovog tima u posljednje vrijeme od pomoćnog trenera Igmana, Adnana Elezovića.

Zahvaljujem se na čestitkama i komplimentima za igru u posljednje vrijeme od kolege. Isto tako, čestitam na današnjoj utakmici i osvojenom bodu. Ja bih, prije svega, čestitao svojim igračima i našim navijačima. Prvo igračima zbog njihove partije koju su pružili na terenu uprkos tome što nismo ‘ulovili‘ puni plijen, ali zbog pristupa, prikazane igre tokom svih 90 minuta. Drugo navijačima zbog toga što su prepoznali kvalitetu naše igre, ali i pristup igrača i, naravno, svi smo očekivali pobjedu, vjerovatno najviše naši navijači, ali nismo nikog razočarali, te sam zbog toga sretan, kazao je Klafurić, pa dodao:

Kada utakmica krene u krivom smjeru na samom početku i to primljenim golom, koji je nastao u nekoj gužvi, odnosno nesretno po nas, onda ne možete iskoristiti šanse koje stvorite. Ipak, moram čestitati igračima, jer su uspjeli izjednačiti i na kraju nismo izgubili utakmicu. Malo je falilo da odemo sa sva tri boda. Sretan sam, jer su navijači prepoznali doprinos igrača na terenu i to je ono što trenutno imamo. Mi u stručnom štabu smo željeli ovu pobjedu, kao i igrači, jer smo se ove sedmice pripremali. Stavili smo ovu utakmicu kao neko finale, s obzirom na sve šta smo prikazali u ovom dijelu prvenstvu. Mislim da utakmicu treba staviti u kontekst svih naših rezultata u posljednje vrijeme

Kada je u pitanju nastavak sezone, Klafurić je poručio da je rekao igračima da se odmore, kako fizički, tako i psihički, te da provedu vrijeme sa porodiom i prijateljima.

Rekao sam igračima da se odmore, kako fizički, tako i psihički, te da provedu vrijeme sa porodicom i prijateljima. Također, navijačima želim da uživaju u dobroj polusezoni i da nastave davati ovakvu podršku. Ovo zajedništvo se treba nastaviti na proljeće. Uprava nas prati i daje nam podršku, tako da se veselimo novim izazovima. Imat ćemo pripreme u Turskoj i to će nam dobro pomoći pred nastavak sezone, kazao je Klafurić, pa dodao:

– Ne možete na svakoj utakmici doći do pobjede, evo vidite šta se dešava sa Manchester Cityjem. Nije moguće da oni nemaju pobjednički mentalitet, ali je fudbal igra koju treba gledati u širem kontekstu. Ne možete svaku utakmicu pobijediti, ali mi imamo pobjednički mentalitet.