Dinamo se pobjedom protiv Seville oprostio od Europske lige (VIDEO)

Završen je europski put Dinama. U uzvratnom susretu play-offa za plasman u osminu finala Europske lige Plavi su pred 9.788 gledatelja u Maksimiru pogotkom Mislava Oršića iz kaznenog udarca slavili protiv Seville rezultatom 1:0 (0:0), no to im nije bilo dovoljno za prolazak među 16 najboljih momčadi obzirom da su prije tjedan dana u Španjolskoj poraženi rezultatom 1:3.

Dinamo je prvu opasnost pred golom Seville kreirao u 4. minuti kada je Ristovski dijagonalnim dodavanjem uposlio Štefulja koji je uputio oštru loptu u peterac, no Kounde je ispred Oršića uspio otkloniti opasnost.

Nakon solo prodora u 20. minuti Mišić je pucao sa 17 metara, a lopta se od bloka Diega Carlosa odbija u korner.

Na suprotnoj strani travnjaka u 32. minuti iz okreta je pucao Mir, a lopta je završila na vanjskoj strani mreže.

Plavi su u 34. minuti tražili kazneni udarac nakon što je Gojak u šesnaestercu pao poslije duela s Diegom Carlosom, ali francuski sudac Letexier nije smatrao da se radi o prekršaju.

Gosti su u 43. minuti odigrali dobru akciju u kojoj je priliku za zaprijeti Livakoviću udarcem s desetak metara iskosa imao Gomez, ali Mišić je blokirao njegov pokušaj.

Drugo poluvrijeme je počelo dobrom prilikom za Sevillu. Corona je u 48. minuti dobrim ubačajem pronašao Koundea koji je s vrha peterca pucao glavom, a Livaković je dobrim postavljanjem upisao sigurnu obranu.

Dobra intervencija vratara Dinama uslijedila je i u 51. minuti kada je Corona na drugoj stativi uposlio Delaneyja, a Livaković je pravovremenim izlaskom upisao još jednu obranu. Dvije minute kasnije uslijedila je odlična reakcija Šutala koji je ispred Mira odbio loptu u korner nakon što je oštar ubačaj u peterac uputio Acuna.

Francuski sudac Letexier je u 63. minuti pokazao na bijelu točku u korist Dinama nakon što je Acunu u duelu s Bulatom lopta pogodila u ruku. Odgovornost s 11 metara preuzeo je Oršić koji je jakim udarcem u gornji desni kut Bonova gola zatresao mrežu.

U 75. minuti nakon ubačaja Špikića s desne strane lopta dolazi do Bočkaja koji je pucao s desetak metara iskosa, no lopta od bloka odlazi u korner. Nedugo potom nakon još jednog ubačaja s desne strane dobro je pucao Menalo, ali Bono odbija loptu i novi korner.

Odličnu priliku za izjednačenje u 78. minuti je propustio Ocampos koji je nakon ubačaja s desne strane neometan glavom poslao loptu malo pored gola. Dvije minute kasnije nakon pogreške Šutala prema golu Dinama se sjurio Mir, ali je loše pucao s dvadesetak metara iskosa poslavši loptu visoko iznad gola.

Oršić se u 89. minuti izborio za udarac s dvadesetak metara, ali ovaj put nije bio dovoljno precizan tako da vratar Seville nije trebao reagirati.

U prvoj minuti sudačke nadoknade Sevilla je ostala s igračem manje nakon što je drugi žuti karton poslije prekršaja nad Emrelijem dobio Delaney.

Braga – Sheriff 21h (0:2)

U osminu finala direktno su se plasirali pobjednici grupne faze natjecanja, a to su bili Lyon, Monaco, Spartak Moskva, Eintracht Frankfurt, Galatasaray, Crvena zvezda, Bayer Leverkusen i West Ham. Ždrijeb osmine finala održat će se u petak, 25. veljače, a prve utakmice igraju se 10. ožujka dok su uzvrati predviđeni za tjedan dana kasnije.