Dinamo Zagreb i Benfica na korak od Lige prvaka, Ferencvaros razočarao!

Nogometaši zagrebačkog Dinama i lisabonske Benfice plasirali su se u doigravanje za Ligu prvaka.

Hrvatski klub eliminirao je bugarski Ludogorets ukupnim rezultatom 6:3.

To znači da su prvotno nerealne šanse crveno-bijelih da se nađu u trećem šeširu za grupnu fazu Lige prvaka dodatno smanjene.

Dinamo je u prvom poluvremenu demonstrirao moć nad Ludogorecom, a hendikep za goste dogodio se kada je Jankov u 17. minuti dobio drugi žuti karton.

Na poluvrijeme se otišlo s 3:0 za Hrvate nakon pogotka Drmića u 12. minuti te dva pogotka Oršića u 27. i 44. minuti.

Bugarska momčad je preko Despodova stigla do 3:2, no Rick je u 72. minuti dobio drugi žuti karton pa gosti s osam igrača na terenu više nisu mogli učiniti.

Benfica je u Lisabonu pobijedila Midtjylland 4:1, pa je drugi dvoboj bio više-manje samo formalnost.

Također, prošao je i azerbajdžanski Karabagh koji je u Mađarskoj šokirao Ferencvaros s 3:1.