Dinamovo dete demoliralo Bajern het-trikom i upropastilo debi Hariju Kejnu: O ovom golu će se pričati godinama!

Fudbaleri Lajpciga nadigrali su Bajern u svim segmentima u utakmici Superkupa Njemačke i slavili sa ubedljivih 3:0, a meč je obilježio nestvarni učenik škole Dinama iz Zagreba Dani Olmo koji je postigao sva tri gola za pobjedničku ekipu. Također, Hari Kejn je već debitovao za Bavarce, ali prvi meč u njemačkom gigantu neće pamtiti po dobrom.

Španac se jednostavno poigravao sa defanzivcima Bajerna i tokom svih 90 minuta ih je doslovno ponižavao.

Već u trećem minutu je iskoristio pas Hejnrihsa i postigao vodeći pogodak. To mu je dalo samo dodatan vjetar u leđa, pa je nastavio da maltretira Bavarce i da igra na izuzetno visokom nivou.

U toku je bio 44. minut kada smo vidjeli jedan od najljepših poteza u fudbalu, slobodno možemo reći godinama unazad. Dobio je loptu od Tima Vernera i priredio pravi ringišpil Matijasu De Ligtu i Konradu Lajmeru koji su se samo nijemo pogledali nakon što ih je reprezentativac Španije izbacio iz igre i šmekerski gurnu loptu u mrežu pored golmana Svena Ulriha.

Koliko je Lajpcig bio dominantan, govori i činjenica da je Tomas Tuhel na poluvremenu napravio čak četiri izmjene. Tada je iz igra izbacio Laimera i De Lihta koji su poniženi kod drugog gola, kao i Pavara i mladog Tela, a oni su mjesta ustupili Komanu, Kimu, Mazrauiju i Hariju Kejnu koji je već stigao da debituje za Bajern, doduše neslavno.

Konačnih 3:0 postavio je isti igrač udarcem sa bijele tačke, a i penal je izveo na perfektan način. Ako se po jutru dan poznaje, sezona Lajpciga, a i sezona mladog Olma može biti kao iz snova.