DOMINANT DO TRIPLE KRUNE: Partizan u Novom Sadu postao prvak Srbije!

Odbojkaši Partizana novi su prvaci Srbije, nakon što su večeras u Novom Sadu treći put zaredom svladali Vojvodinu i tako završili finalnu seriju s maksimalnih 3-0 u pobjedama. Bili su bolji nakon preokreta s 3-1 u setovima (23:25, 25:18, 25:20 i 25:16).

Nakon što je Voša dobila prvi set, iako su crno-bijeli u završnici ozbiljno zaprijetili, gosti su zaigrali još bolje i izjednačili nakon drugog seta u kojem su vodili gotovo cijelo vrijeme i do kraja samo povećavali prednost. U ovom dijelu utakmice najviše se istaknuo švedski reprezentativac Danijel Graveus, a blok je bio na visini zadatka.

U trećem setu posebno dobro odigrao je Partizanov drugi primač Luka Tadić, dok je blok još bio na visini zadatka te su crno-bijeli došli do preokreta i ostali na samo set od naslova, a posao su završili u četvrtom setu. , koju su vrlo uvjerljivo dobili i nisu ostavili nikakve šanse domaćinu da obrani naslov.

Tako će crno-bijeli nakon 11 godina ponovno zaigrati u Ligi prvaka, pošto su nakon šest uzastopnih naslova skinuli s trona Vojvodinu.

dominant do triple krune: partizan u novom sadu postao prvak srbije!

Luka Tadić bio je najučinkovitiji u pobjedi s 21 košem, Milija Mrdak ubacio je 19, a Danijel Graveus 13.

U poraženoj momčadi najefikasniji su bili kamerunski reprezentativci Kavogo Jausi i David Mehić sa po 17 poena, dok je Radoslav Parapunov upisao 10.