DOVOLJAN JE BIO MINUT NA TERENU: Jović doneo pobedu Milanu (VIDEO)

Fudbaleri Milana slavili su na gostovanju Frozinoneu sa 3-2, u utakmici 23. kola Serije A.

Pobedonosni gol postigao je srpski napadač Luka Jović, koji tako nastavlja seriju započetu krajem godine, kada je izabran za igrača meseca u decembru.

Jović se u 81. minutu najbolje snašao nakon gužve u šesnaestercu, kada je lopta došla do njega, a on nije oklevao ni trenutka i, kako se ispostavilo, doneo pobedu Rosonerima.

Ovo je Jovićev šesti gol u sezoni, a postignut je tek što je kročio na teren umesto Pulišića.

Na taj način je nastavio i niz preokreta na ovoj utakmici. Na poluvremenu je bilo 1-1, posle golova Žirua u 17. minutu i izjednačenja domaćih preko mladog Matijasa Saulea u 24.

Frozinone je stigao do preokreta u 65. minutu preko Luke Macitelija u 65. minutu, a Mateo Gabija debitantskim golom u Seriji A ponovo poravnao rezultat sedam minuta kasnije. Ovom prilikom je Žiru svom učinku pridodao i asistenciju.

Milan sada zauzima treće mesto na tabeli sa 49 bodova, čak 15 manje u odnosu na gradskog rivala inter koji je lider, a pritom ima i dve utakmice manje. Frozinone je na 14. poziciji sa 23 boda.