Dragan Juranović, bivši fudbaler Zrinjskog, je dao intervju za portal MeridianSportBH gdje je govorio o različitim temama, uključujući i svoje vrijeme provedeno Pod Bijelim brijegom.
– Boravak u Zrinjskom je definitivno bio veliki korak naprijed u mojoj karijeri. Osjećao sam se kao kod kuće i svi su me srdačno dočekali. Grad je zaista poseban, i želim zahvaliti svim navijačima koji su nas podržavali na svakoj utakmici. Veliku podršku sam imao i od svoje djevojke koja me je tjerala naprijed i nije dozvoljavala da odustanem, istakao je Juranović, dodajući:
– Jedna od utakmica koja mi ostaje u sjećanju je protiv Sarajeva na Koševu kada sam postigao gol i donio pobjedu od 0:1. Taj gol je bio poseban za mene. Svaku utakmicu sam igrao sa srcem i posvetio svaki svoj gol svom preminulom ocu.
Juranović i dalje prati WWin ligu BiH, pri čemu su za njega gradski derbiji najteži mečevi.
– Kada govorimo o najtežem protivniku, definitivno je to Velež. Gradski derbiji su posebno iskustvo za igrati. Pratim utakmice Zrinjskog i ligu koja postaje sve jača svake godine. Ono što je posebno zanimljivo je neizvjesnost do samog kraja sezone, što čini ligu još intrigantnijom, istakao je Juranović.
Cijeli intervju sa Juranovićem možete pročitati ovdje.
Inače, Juranović je napustio Zrinjski prošlog ljeta i trenutno nastupa za NK Dubrava ZG.
Izvor: ( sport1.oslobodjenje.ba / Fudbalski.com )


