Drugi poraz naše mlade reprezentacije: Austrija u drugom poluvremenu postigla dva pogotka

Mlada fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine je odigrala utakmicu drugog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo protiv Austrije. Konačan rezultat glasio je 0:0.

Prva prilika za naš tim bila je u drugoj minuti utakmice kada je Bašić ubacio iz kornera, ali udarac Šute odlazi van okvira gola.

Samo dvije minute kasnije zaprijetio je Bašić iz slobodnog udarca, ali Polster je bio siguran na golu Austrije.

Austrija je prvi put zaprijetila u 20. minuti utakmice preko Veratschinga, ali je njegov udarac otišao visoko preko našeg gola.

Pokušao je Bristrić na drugoj strani, ali je Polster još jednom bio siguran. Zatim je uslijedila i najbolja šansa u prvom poluvremenu, a nažalost bila je djelo Austrijanaca.

Kameri se spetljao u petercu i na kraju je Šušić uspio da očisti situaciju i spasi našu selekciju. Do kraja prvog poluvremena pokušao je i Lang za domaće, ali je Muharemović odlično blokirao.

Drugo poluvrijeme su bolje otvorili Zmajevi, a veliku priliku imao je Čuić koji je šutirao dobro, ali lopta odlazi pored gola.

Sedam minuta kasnije Zovko je spasio našu reprezentaciju nakon što je odlično šutirao Kameri. To je bila zaista fenomenalna odbrana našeg golmana.

Austrija je ipak uspjela da savlada našeg golmana. Prvo je u 63. minuti utakmice pogodio kapiten Austrije, Querfeld nakon ubačaja Kamerija. Samo dvije minute kasnije Austrija je stigla i do drugog pogotka, a strijelac je bio Bischof.

Do kraja utakmice pokušao je i Lang za domaće, ali ostalo je 2:0. Austrija je tako stigla do prve pobjede u ovim kvalifikacijama, a naša selekcija je zabilježila drugi poraz u Riedu.