Iskusni stručnjak je priznao u razgovoru za Raport da želi i njegov stručni štab nastaviti posao. Preuzeli su ekipu šest kola prije kraja sezone kada je Željezničar strahovao za opstanak, a uspjeli su serijom od pet pobjeda i jednim remijem dovesti tim sa začelja u “mirnu luku”.
– Spremni smo, zdravi i motivisani da nastavimo započeti posao, posebno zbog povoljnijeg perioda koji slijedi nakon preuzimanja ekipe.
Imamo priliku da se pripremimo u potpunosti, oblikujemo ekipu prema našim standardima i stvorimo osnovu za uključivanje u borbu za Evropu…, izjavio je Đurbuzović.
Na pitanje o mogućoj promjeni na klupi, odgovorio je:
– To nije moje pitanje. Imam važeći ugovor i zaista ne razmišljam o tome.
Vjerujem da rezultati pokazuju kako smo radili uz još jednu bitnu stvar – Željinu DNK je u nama, u mom stručnom štabu. Mislim da to ima značaja.
Ipak, Đurbuzović je predao izvještaj nakon sastanka sa klupskim rukovodstvom u srijedu poslijepodne, nakon čega će Upravni odbor odlučiti hoće li zadržati trenutni stručni štab ili će krenuti u novom smjeru.
Također, povezuje se Denis Ćorić sa Željezničarom nakon sporazumnog raskida saradnje sa Posušjem, dok ime Elvira Rahimića, bivšeg reprezentativca BiH, se povezuje sa funkcijom novog sportskog direktora premijerligaša iz Sarajeva.
Izvor: ( sport1.oslobodjenje.ba / Fudbalski.com )


