Velibor Đurić, trener ekipe Radnik, vrijedno radi na planovima za WWin ligu nakon što je proveo sedam dana na N/FS BiH edukaciji za PRO licencu.
– Nakon završetka sezone, počeo sam sa školovanjem za PRO licencu. To je važno za mene i za klub, jer mi omogućava da nesmetano vodim ekipu u višem rangu – ističe Đurić.
Sezona u kojoj je osvojena šampionska titula i osiguran plasman u viši rang ostavila je snažan utisak na trenera Radnika.
– Ova sezona je bila nevjerovatna za nas. Imali smo samo jedan cilj – povratak u Premijer ligu, i uspješno smo ga ostvarili. Bili smo stabilni, čvrsti i na kraju sa ogromnom razlikom u bodovima ispred drugoplasiranih – kaže Đurić.
Iako je razlika bila komotna, trener ističe da nije razmišljao o višem rangu dok se sezona nije završila. Planovi za WWin ligu su u fazi pripreme, a Đurić će nastojati zadržati postojeće igrače i dovesti kvalitetna pojačanja.
– Razlika između Premijer lige i Prve lige je velika. Zadržaćemo što više igrača iz ove sezone i dovesti kvalitetne igrače. Biće teška sezona, ali fokus će biti na održavanju statusa u elitnom rangu – naglašava trener.
Pripreme za novu sezonu počinju 24. juna, sa planiranim prijateljskim utakmicama i treningom na Zlatiboru. Cilj je održati pozitivnu atmosferu unutar kluba, što je ključ uspjeha prema riječima Đurića.
Izvor: ( sport1.oslobodjenje.ba / Fudbalski.com )


