Dynamo nakon preokreta nanio Borcu prvi poraz na pripremama u Antaliji

Fudbaleri Borca danas su poslije preokreta poraženi od Dynama u prvoj pripremnoj utakmici od dolasku u Antaliju, odnosno Tursku, a konačan rezultat ovog susreta je glasio 2:3.

Banjalučki klub je imao izuzetno jaku provjeru protiv ruskog velikana, ali je na kraju upisao poraz protiv današnjeg protivnika. U uvodnih deset minuta nije bilo uzbuđenja, s obzirom na to da su obje ekipe igrale oprezno i čuvale su svoju mrežu.

Poslije jednog kornera, gol Borca je pokušao da ugrozi Sazonov, ali je glavom šutirao preko gola. Nakon još jednog kornera i akcije Dynama, uslijedila je kontra banjalučkog kluba, kada su kombinovali Kulašin i Mrkaić, da bi potom lopta došla do Kulašina, koji ju je izgubio, pa je propala prilika za izabranike Vinka Marinovića da ozbiljno ugroze protivnički gol.

Nedugo zatim je Piščević izblokirao udarac jednog igrača Dynama, koji je ponovo pokušao da ugrozi gol Borca, ali je Ćetković u toj situaciji bio siguran.

Igrala se 24. minuta kada je Borac poveo i to poslije odličnog kontranapada. Kulašin je povukao loptu po desnoj strani, potom je prevario protivnika, a zatim je asistirao za Mrkaića, koji je iz neposredne blizine smjestio loptu u protivničku mrežu. Ovo je ujedno bila i posljednja prilika u prvom dijelu ovog meča.

Drugi dio meča je ruski velikan otvorio dobrom prilikom. Nakon ubacivanja sa strane, Majstorović je promašio loptu na pet metara, pa je na taj način propala prilika da svojoj ekipi donese izjednačenje.

Nakon toga je mogao Dynamo doći do izjednačenja. Smolov je dobio loptu u šesnaestercu poslije jedne greške odbrane Borca, ali je Ćetković odlično intervenisao i sačuvao svoju mrežu.

Smolov je u 47. minuti imao novu priliku. Pokušao je glavom poslije centaršuta Majstorovića, ali opet nije bio precizan. Ruski velikan je poslije toga nastavio sa napadima, pa je Ćetković morao ponovo da interveniše. Bokov je šutirao sa 15 metara, ali je golman Borca uspio loptu da uhvatio u ruke.

Jedan od najopasnijih igrača Dynama u drugih 30 minuta susreta u Antaliji je bio Smolov, koji je šutirao sa sedam metara, ali je Ćetković opet bio siguran. Ujedno je tom šansom okončano drugih 30 trideset minuta.

U trećem dijelu ovog meča, Dynamo je preuzeo terensku inicijativu, pa su do izjednačenja došli nakon što je Milojević skrivio penal.

Konstantin Tyukavin je pogodio za 1:1, ali je malo nedostajalo da Ćetković zaustavi njegov udarac, budući da je pročitao gdje će protivnički igrač šutirati, čak je uspio da dohvati loptu, ali je bio isuviše jak i precizan udarac igrača ruskog velikana.

Novi gol ruskog velikana je došao nekoliko minuta poslije izjednačenja. Samo što je Pavlović ušao u igru umjesto Ćetkovića, morao je da vadi loptu iz svoje mreže.

Dynamo je ponovo zaprijetio iz prekida i ovaj put je Marichal odlično šutirao i savladao golmana banjalučkog kluba za potpuni preokret na ovom meču.

U uvodnim minutama odlučujućeg kvartala meča je pokušao Jurilj iz daljine da savlada golmana Dynama, koji je uspio da odbrani njegov udarac, da bi potom loptu izbacio u korner.

Nakon velike gužve u šesnaestercu ruskog velikana, odlično se snašao Pejović i izjednačio na 2:2. Međutim, izjednačenje Borca nije dugo trajalo, s obzirom na to da je ponovo zaspala odbrana banjalučkog kluba, što je iskoristio Tyukavin, koji je glavom matirao Pavlovića i na taj način je došao do svog drugog gola na današnjem meču, a trećeg za Dynamo, što će se na kraju ispostaviti kao konačan rezultat ovog susreta.

FK Borac – Dynamo Moscow 2:3 (Mrkaić, Pejović, – Tyukavin dva gola, Marichal)

Podsjetimo, današnji meč, u kojem je Borac poražen od Dynama rezultatom 2:3, igrao se 4×30 minuta.