EL: Fener nastavlja da melje, Makabi “okrenuo” Monako, Barsa rutinski u Minhenu

Košarkaši Fenerbahčea su došli i do treće ubedljive pobede u Evroligi pošto su na svom terenu savladali Asvel 84:63.

Prvo poluvreme ekipa iz Francuske je držala egal rezultat, da bi u drugom poluvremenu ekipa Dimitrisa Itudisa zaigrala bolje i lako slomila otpor rivala.

Najefikasniji su bili Edvards sa 19 i Vilbekin sa 15 poena, dok je Marko Gudurić postigao 7 poena.

U Tel Avivu, Makabi je posle preokreta došao do druge pobede u Evroligi. „Ponos Izraela“ je bio bolji od Monaka 78:70.

Tim Saše Obradovića je od starta igrao sjajno i imao je dvocifrenu prednost u prvom poluvremenu.

Ipak, u drugom delu Makabi je na krilima Lorenca brauna došao do preokreta, a zatim i do važne pobede.

Boldvin sa 21 poenom i Braun sa 13 su predvodili Makabi, dok je kod Monaka standardno Džejms bio najbolji sa 15 poena.

Obe ekipe sad imaju skor 2-1.

U Minhenu Barselona je rutinski savladala Bajern 73:84.

Gosti su prelomili rezultat posle sjajne treće deonice i došli do druge pobede u Evroligi, dok je Bajernu ovo treći poraz u isto toliko utakmica.

Najefikasniji kod Katalonaca bili su Laprovitola, Abrines i Veseli sa 14 poena. Nikola kalinić je dao 7 poena.

U Bajernu Rubit je dao 19, dok su Vladimir Lučić i Ognjen Jaramaz ubacili po 8 poena.