Engleski nogometni putopisac nikad neće zaboraviti što je doživio u Sarajevu!

Nogometaši Željezničara remizirali su na Grbavici protiv Dinama iz Minska 2:2 u susretu 1. pretkola Konferencijske lige. Gosti su vodili 2:0 nakon golova Ivana Bakhara u 41. minuti i Vladislava Morozova u 50., a onda je Željezničar kasnim golovima osigurao remi. Golove u 85. i 91. minuti zabio je Dženan Haračić.

Utakmicu na rasprodanoj Grbavici, na koju je svih 13 tisuća gledatelja došlo odjeveno u plavo, obilježila je nevjerojatna atmosfera koju su napravili domaći navijači te su upravo oni najzaslužniji za Željin povratak. Navijači, koji su od prošle sezone i glavni sponzor kluba, u posljednjih deset minuta doslovno su nosili igrače koji od umora više nisu mogli ni stajati na terenu. S druge strane, Bjelorusi su se u takvoj atmosferi pogubili i primili dva gola, prenosi Index.hr.

Vrlo impresioniran je ostao i Justin Walley, engleski nogometni putopisac koji je bio na derbiju. Na Twitteru je podijelio oduševljenje pjesmom Manijaka, a uz video je napisao: “Sretan sam što sam vidio puno nogometa diljem svijeta, ali ovo mjesto je nešto posebno.”